NÁKUPNÍ KOŠÍK       0 ks zboží za 0 Kč

 UPOZORNĚNÍ

Do odvolání lze objednávat pouze k osobnímu odběru-rozvozy nefungují

7.4.2020 | více

Upozornění - osobní odběr Lékárna Na Náměstí

Od 1.7.2016 není možné platit kartou při osobním odběru v Lékárně Na Náměstí, Masarykovo nám. 4, Boskovice. Možná je platba pouze v hotovosti ! Upozorňujeme odběratele, na skutečnost, že zboží do Lékárny Na Náměstí se musí poslat z Lékarny v nemocnici, proto je doba dodání delší o dva až tři dny. Děkujeme

5.12.2019 | více

Bioderma – vaše oblíbená značka v našem e-shopu

Bioderma je světově proslulá francouzská kosmetika pro citlivou, dehydratovanou, suchou a mastnou pokožku, pro citlivou dětskou až atopickou kůži, tudíž i pro novorozence. Oblíbenost této dermatologicky testované kosmetiky nás inspirovala k rozšíření sortimentu.

26.8.2013 | více

Další novinky >>   

Hojení ran

S drobným poraněním se člověk setkává v běžném každodenním životě. U závažnějších poranění je nutno vyhledat lékařskou pomoc, ale ještě před tím může být i laik nápomocen základním postupem :

  1. ochránit místo poranění před infekcí sterilním krytím
  2. zastavit krvácení – přes sterilní krytí přiložit tlakový obvaz (u masivního krvácení končetiny zaškrtit nad ránou)
  3. pokud je poraněna končetina, tak ji znehybnit
  4. vyhledat nebo přivolat lékařskou pomoc

Pozn.
• cizí tělesa z rány sami nevyndáváme;
• pokud je poraněné oko, převáží se oči obě

S běžnými případy drobného říznutí, poštípání, oděrek či popálení si většinou poradíme doma sami.

Nejdříve vyčistíme peroxidem vodíku nebo proudem vody stékajícím nad ránu, ( takto je také vhodné chladit popáleninu). Dále desinfikujeme – nepálivá desinfekce obsahující jód Betadine (pozor u alergiií na jód – nepoužívat!) a to bud´ mast nebo 10%roztok, antiseptický sprej Dettol také nepálí. Prontosan® je sterilní roztok sloužící k výplachům, čištění a zvlhčování ran. Umožňuje důkladné vyčištění rány, které je prvním předpokladem pro správné hojení. Protože dekontaminuje ránu a usnadňuje odstraňování obvazů, je vhodné používat jej při každém převazu. K omývání ran se dají díky svému antiseptickému působení použít výluhy z řepíku, heřmánku nebo roztok hypermanganu.

Klasicky používaná desinfekce – Jodisol, Ajatin, Septonex či oblíbený „zelený tekutý obvaz“ (solutio Novikov) je spíše pro silnější povahy – díky pomocným látkám (např. 96% etanol) v ráně velmi pálí. Existuje i zásyp na rány (Dermatol), který exudující ránu vysuší a desinfikuje zároveň. Poranění pak zalepíme či převážeme.

Moderní ošetřování ran spočívá v tzv. vlhkém hojení. Existují speciální náplasti nebo gely zajišťující optimální vlhké prostředí pro rychlé hojení, čímž zabraňují vysoušení rány, snižují bolestivost, a také následně nevznikají tak výrazné jizvy. Hemagel či Flamigel jsou dobře použitelné u odřenin, popálenin, puchýřů, oparů, řezných ran, ale jsou vhodné i pro hluboké a rozsáhlé rány jako bércové vředy či proleženiny. Takové rány se musí převazovat a adekvátně ošetřovat. Vždy je potřeba ránu vyčistit, osušit, aplikovat novou vrstvu gelu a čisté krytí. Hydrokoloid reaguje s tekutinou, která vytéká z rány, a při hojení tak nevzniká klasický strup, ale bílý gel, který pro hojení vytváří dobré podmínky a poškozená kůže se rychleji regeneruje.

Z počátku jara ještě před tím, než vyrazíme s dětmi na kole na výlet, začneme venku řezat dříví, sekat trávu, děti lézt po stromech a všem, co uvidí, je dobré zrevidovat domácí lékárničku a doplnit potřebné množství náplastí, desinfekce, obvazů, mastí a léků proti bolesti. Krásné jaro bez úrazu Vám přejí leky-postou.cz.


Další novinky …